05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

ZLTO: ‘Overheid reageerde te traag op komst wolf’ – Nieuwe Oogst

De wolf is inmiddels een jaar in Brabant. In dat jaar heeft het dier veel schade aangericht. Dit leidde tot angst onder veehouders en bewoners van het buitengebied. ZLTO is van mening dat de provincies te lang hebben afgewacht met een goede reactie op de komst van de wolf. 

Mari van Drunen, voorzitter ZLTO De Langstraat, stelt dat de provincie niet was voorbereid op de komst van de wolf. Jagen op een wolf is verboden. Wat mag wel? Wolfwerende netten zijn een optie. ‘Wij hebben direct actie ondernomen richting de provincie om iedereen van netten te voorzien’, vertelt Van Drunen. Belangenbehartiger van ZLTO Heleen Prinsen pleit voor subsidie van preventieve maatregelen die veehouders moeten uitvoeren. Daarnaast vindt zij ook dat veehouders meer handelingsperspectief moeten krijgen. Ook moet alle schade aangericht door de wolf volledig worden vergoed aan de desbetreffende veehouder.

Lees het hele bericht op de website van ZLTO

ZLTO: 'Overheid reageerde te traag op komst wolf'
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws