05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Ger Verwoerd

Wolf doodgereden op Noord-Veluwe

Op de Noord-Veluwe is een wolf doodgereden. Dat meldt de Provincie Gelderland in een persbericht op 4 maart. De aanrijding is gemeld bij de politie en de wolf is met behulp van een zweethond teruggevonden.

Een zweethond is een jachthond die door jagers getraind wordt in het opsporen en nalopen van een bloedspoor. Deze honden worden – naast de jacht – door jagers ook gebruikt voor de ondersteuning bij de vele duizenden aanrijdingen in ons land met grotere wilde dieren.

Onderzoek
Het gaat naar alle waarschijnlijkheid om een jonge wolf. Deze is voor verder onderzoek naar het Dutch Wildlife Health Centre van Universiteit Utrecht gebracht. Wageningen Environmental Research deed al onderzoek op de plek waar het dier gevonden is. Zij doen daarnaast ook DNA-onderzoek.

Zie hieronder beelden van de aangereden wolf
Video: Ger Verwoerd

 

Lees het hele bericht op de website van Provincie Gelderland

www.gelderland.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws