05:22
21:56
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Wilde zwijnen veroorzaken grote schade in maisvelden bij Wapenveld en Heerde – De Stentor

Dat wilde zwijnen problemen kunnen veroorzaken weten de agrariërs uit Wapenveld als geen ander. Op de uitgestrekte maisvelden hebben de wilde zwijnen massaal de sappige maiskolven ontdekt. 

Veel maisvelden bij Wapenveld en Heerlen zijn platgetrapt door wilde zwijnen. De agrariërs lopen hierdoor een groot deel van hun oogst en dus inkomsten mis. Zij kunnen een aanvraag doen voor schadevergoeding bij het Faunafonds, maar dat is een lang proces.

Jager en agrariër Andre Nooteboom ziet regelmatig wilde zwijnen lopen. Inmiddels heeft hij drie exemplaren geschoten. ‘Zelfs op het Hogepad tussen het landgoed en de woonwijk Het Krijt aan de noordkant van Heerde, zijn al zwijnen waargenomen.’

(…)

Lees het hele bericht op de website van De Stentor

Wilde zwijnen veroorzaken grote schade in maisvelden bij Wapenveld en Heerde
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items