05:24
21:58
Nachtmodus
Foto: Erik van Til

Wildcamera’s monitoren weidevogelgebied: ‘Er gebeurt meer dan we denken’ – Omrop Fryslân

De Friese vogelwachten zijn gestart met het monitoren van de weidevogelgebieden met behulp van wildcamera’s. Ze willen daarmee een beeld krijgen van de predatoren die in het gebied voorkomen en zo gerichter aan de slag gaan om overlevingskansen voor de weidevogels te vergroten.

Jetze Genee, die het project coördineert, geeft aan dat er verschillende soorten (roof)dieren op de beelden worden vastgelegd: katten en steenmarters bijvoorbeeld. Aan een aantal soorten predatoren kan hij niets doen maar wanneer een vos wordt gezien, kunnen ze wel contact opnemen met de jagers om het dier te schieten. Wanneer er veel ratten worden waargenomen, treden ze in contact met de boeren om te kijken hoe dit aantal verminderd kan worden.

Lees verder op Omrop Fryslân.nl

Wildcamera's monitoren weidevogelgebieden
  • Delen:

Meer informatie