05:23
21:58
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Weidevogelbeheer terug bij af door roofdieren – Nieuwe Oogst

Boeren en natuurbeschermers zien met lede ogen aan hoe in de polders Arkemheen en Putterpolder het weidevogelbeheer teniet wordt gedaan door de komst van predatoren. ‘Het is dweilen met de kraan open.’

‘Tot voor kort kwamen vossen niet voor in Arkemheen, maar nu is het de voornaamste vijand van de weidevogels’, stelt voorzitter Sam Gersen van stichting Biotoopverbetering Agrarisch Overleg (BAO) in Nijkerk. Hij spreekt van een ‘rampzalige ontwikkeling’.

Jacht
Gersen heeft hierover al meerdere keren contact gehad met provincie Gelderland. Hij is niet hoopvol gestemd. ‘De enige oplossing is dat het hele jaar door op vossen geschoten mag worden. Maar daar is weinig draagvlak voor. Mensen zien niet in dat jagen een belangrijke vorm van beheer is. Zelfs veel fanatieke vrijwilligers van IVN die vroeger tegen de jacht waren, zien door de ontwikkelingen in Arkemheen in dat dit toch echt nodig is.’

Nieuwe Oogst

Lees het hele nieuwsbericht
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws