05:39
21:31
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Vier grondgebruikers gestopt met ganzenfoerageergebied op Terschelling – Nieuwe Oogst

In Nieuwe Oogst vertelt boer Cupido dat hij stopt met de opvang van ganzen op zijn grasland in de polder van Terschelling. Hij wil meer regie krijgen over zijn land en verwacht dat hij de ganzenoverlast kan reduceren, nu provincie Friesland sinds dit jaar de mogelijkheden verruimt voor verjaging van ganzen met ondersteunend afschot.

In overleg met jagers van de plaatselijke wildbeheereenheid ziet melkveehouder Cupido met name mogelijkheden voor afschot in de winter in de ochtend. Hij wil zijn ruwvoer van zijn eigen land halen en niet van de vaste wal. Daarnaast verwacht Cupido dat hij met het verjagen van ganzen ook weidevogels kan helpen. “Ik verwacht dat door juist niet aan deel te nemen in de foerageergebieden het werkplezier terugkomt.”

Lees het hele bericht hier: Cupido stopt met foerageergebied Terschelling

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerde items