05:39
21:31
Nachtmodus

Veluwse boeren zijn overlast ‘Flevolandse’ gans spuugzat – Omroep Gelderland

Veluwse melkveehouders zijn de overlast van de ganzen zat. De ganzen eten namelijk al het gras dat bedoeld is voor de koeien op. Daarnaast poepen de ganzen ook alles onder. 

De ganzen komen vanaf het Veluwemeer, in de provincie Flevoland. Er worden wel ganzen geschoten in het gebied, maar dat is maar 10% van het totale aantal. Het probleem ontstaat omdat de provincie Flevoland een ander beleid heeft dan Gelderland. Zo mogen in Gelderland de eieren worden ‘geschud’. In Flevoland mag dat dan weer niet. Volgens SGP-raadslid Gerrit Polinder is het dweilen met de kraan open wanneer het beleid ongelijk blijft.

Lees het hele bericht op de website van Omroep Gelderland

Veluwse boeren zijn overlast 'Flevolandse' gans spuugzat
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws