06:29
20:45
Nachtmodus

Twentse jagers sparen eenden vanwege de vogelgriep, maar doen ook een beroep op wandelaars – Tubantia

Na vaststelling van de vogelgriep op drie pluimveebedrijven in de regio, heeft de Wildbeheereenheid (WBE) West-Twente een tijdelijk verbod ingesteld op het jagen op eenden in een straal van 10 kilometer rondom de getroffen bedrijven. Ook recreanten worden opgeroepen watervogels niet te verstoren.

“Steeds meer wandelaars wijken van bestaande wegen en officiële paden af. Met name maaibermen langs watergangen van waterschap Vechtstromen worden steeds vaker als wandelpad ontdekt. Dit is echter niet te bedoeling of toegestaan. Vooral als er dan ook nog een hond meegenomen wordt en niet aan de lijn gehouden wordt, geeft dat een enorme verstoring van de fauna. Dat moet vooral nu te allen tijde voorkomen worden”.

 

 

Lees het hele artikel op de website van Tubantia

Twentse jagers sparen eenden vanwege de vogelgriep, maar doen ook een beroep op wandelaars
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws