06:27
20:46
Nachtmodus

Student Imke (22) vraagt zich af: ‘Kun je een dier liefhebben en tegelijkertijd doodschieten?’ – De Stentor

Jagers hebben een slecht imago, die schieten alleen maar dieren dood. Dat dachten vierdejaarsstudenten journalistiek Imke Renee Slump uit Bant en Iris Wijngaarde. Ze besloten een documentaire te maken over de jonge jager Koen van Weelden en kwamen tot een verrassend inzicht.

De media-aandacht rond het afschieten van dieren in de Oostvaardersplassen wekten de interesse van de twee journalistiek studenten. Van te voren dachten Iris en Imke dat jagen om het schieten gaat. Achteraf zien ze dat wel anders. ,,Koen weet heel veel van de dieren en de natuur, hij is onderdeel van de natuur, zo ziet hij dat echt. En hij geniet er ook van. We zijn vanaf januari elk weekend met hem op stap gegaan om hem te filmen. Dat was vaak al vertrekken midden in de nacht, om heel vroeg ergens te kunnen zijn. Maar uiteindelijk hebben we maar twee keer het schot van een ree mee gemaakt. Het is vooral heel veel wachten, kijken, nog meer wachten. Reeën zijn schuwe dieren, die schiet je niet zomaar.” De twee studenten beseffen dat een ree uit de natuur een beter leven heeft gehad dan het gemiddelde dier waarvan het vlees in de winkel ligt. ,,Ik heb enorm respect gekregen voor Koen. De jacht is echt nodig in Nederland, daar ben ik me nu van bewust. Kiloknallers kocht ik al niet in de winkel, maar nu helemaal niet meer. Ik eet liever gewoon minder vlees, en als ik het eet, een goed stuk vlees.”

Lees het hele bericht op de website van De Stentor

Student Imke(22) uit Bant vraagt zich af: ‘Kun je een dier liefhebben en tegelijkertijd doodschieten?’
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items