05:22
21:57
Nachtmodus
Foto: iStock

Snoezige sluipmoordenaars: uw kat beschadigt de natuur – HP De Tijd

Katten vormen een groot gevaar voor de biodiversiteit. Alleen in Nederland maken ze al 100 miljoen slachtoffers per jaar. En dat is in strijd met de Europese en internationale wetgeving. Maar overheden en natuurorganisaties kijken liever de andere kant op, want katten zijn populair. Oswin Schneeweisz schreef hierover een column.

Enige tijd geleden kaartten twee juristen, Arie Trouwborst en Hans Somsen, aan dat de Nederlandse Staat de Europese wetgeving ter bescherming van de biodiversiteit overtreedt door loslopende katten toe te staan. Ook de internationale wetgeving wordt hierdoor overtreden. Het lijkt er echter op dat veel overheden zich nog niet aan deze verplichtingen houden en dat Bella en Felix een blinde vlek zijn in de toepassing van de internationale natuurbeschermingswetgeving.

 

Lees het hele bericht op de website van HP De Tijd

Snoezige sluipmoordenaars: uw kat beschadigt de natuur
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items