05:23
21:58
Nachtmodus

Schade aan gewassen door ganzen frustreert boeren in De Groeve – RTV Drenthe

De randen van een perceel graan in De Groeve zijn aangevreten en platgetrapt. Ganzen zijn de oorzaak, zeggen boeren uit de buurt. Volgens hen is de overlast de afgelopen jaren erger geworden.

Volgens wildbeheerder Henk Prins is er geen twijfel over mogelijk dat de aangerichte schade door ganzen is gekomen. “Heel veel ganzen zoeken hier hun voedsel. Dat zie je ook als je aan komt rijden. Als je dichterbij komt, vliegen ze weg”, zegt Prins. Hij houdt het hele jaar toezicht op de wildstand en zorgt er dus voor dat er niet te veel, maar ook niet te weinig wild is. Daarnaast houdt Prins hij zich bezig met bestrijding van schade door vogels.

(…)

Lees het hele bericht op de website van RTV Drenthe

rtvdrenthe.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws