05:23
21:58
Nachtmodus
Foto: Erik van Til

Sallandse jagers schieten eenden in nood te hulp: ‘In een korf kunnen kuikens veilig opgroeien’ – De Stentor

Om wilde eenden te beschermen tegen roofdieren en hevige weersomstandigheden plaatsten jagers van de wildbeheereenheid Salland en Heeten broedkorven. ‘Zo vergroten we de kans dat kuikentjes groot worden’, zegt  jager Arie Oosterbroek. 

Het aantal eenden neemt af en dat komt vooral door het aantal nesten dat wordt leeggegeten door predatoren. Ook winterweer speelt een belangrijke rol van de afname. Om de overlevingskansen voor vooral de jonge eendjes te vergroten, hebben de wildbeheereenheden in heel Salland meer dan honderd eendenkorven geplaatst. De eendenkorven zorgen ervoor dat de nesten beschermd en beschut blijven.

Let op: dit is een premium bericht en dus enkel te lezen voor abonnees van De Stentor.

Lees het hele bericht op de website van De Stentor

Sallandse jagers schieten eenden in nood te hulp: ‘In een korf kunnen kuikens veilig opgroeien’
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws