05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Erik de Jonge

Provincie Zuid-Holland laat 30 herten schieten in Hoeksche Waard – NOS

De Provincie Zuid-Holland wil alle dertig damherten in de Hoeksche Waard schieten. De damherten zorgen daar voor gevaarlijke situaties in het verkeer.

Rond het jaar 2000 zijn de damherten ontsnapt volgens de gemeente. Sindsdien hebben de herten al meerdere verkeersongelukken veroorzaakt. En de provincie verwacht dat de ongelukken alleen maar zullen toenemen als er niks wordt gedaan aan de damhertenpopulatie.  “Door de groei van de populatie is het zeer aannemelijk dat de verwilderde damherten zich verder gaan verspreiden en proberen om wegen over te steken”, staat in een brief. “Daarmee neemt de kans op verkeersonveilige situaties toe.” Ook veroorzaken de herten schade aan gewassen.

Lees het hele bericht op de website van de NOS

Provincie Zuid-Holland laat 30 herten afschieten in Hoeksche Waard
  • Delen:

Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items