05:23
21:58
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Proefboerderij zit met handen in haar: damherten vreten groot deel van de gewassen op – RTV Noord

Ik denk dat er rond het Lauwersmeer ongeveer 200 tot 300 damherten rondlopen’, zegt beheerder Philip Kramer van de SPNA Proefboerderij Kollumerwaard. ‘Het worden er steeds meer en ze komen hier om te eten.’

Kramer staat in een één hectare groot perceel met biologische waspeen. ‘Kijk maar om je heen, overal schade.’ Kramer heeft gelijk: van veraf lijkt het perceel er redelijk goed bij te staan, maar met de voeten tussen het loof zie je de gevolgen van de nachtelijke bezoeken van de damherten. Dat damherten de daders zijn is vastgelegd door camera’s rond het veld.

Lees het hele artikel op de website van RTV Noord

Proefboerderij zit met handen in haar: damherten vreten groot deel van de gewassen op
  • Delen:

Gerelateerd nieuws