05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Anoeska Vermeij

Politie jaagt op stropers – De Limburger

De Limburgse milieupolitie betrapte vorige week een stroper en ontrafelt inmiddels een groot stropersnetwerk. Onder meer door hulp van jagers en boeren kon dit netwerk worden blootgelegd. 

Stroperij
Na een aanhouding van een 29-jarige man kreeg de politie inzicht in een vaak van samenstelling wisselende groep stropers. Deze groep stropers rijden met auto’s door de Limburgse velden en laten hun honden wilde dieren vangen. Vaak wordt hier een wedstrijd van gemaakt, waardoor de wilde dieren onnodig lijden wordt bezorgd. Deze manier van jagen is uiterst verboden in Nederland.

Compliment jagers
Het verschil tussen jagers en stropers is groot. Stropers houden zich bezig met illegale activiteiten in het buitengebied. ‘Jagers bieden in dit soort zaken juist heel veel hulp. Een goede jager schiet echt niet vijf hazen op een avond, maar een stroper doet dat makkelijk’, aldus Brigadier Moors, tactisch coördinator in dit onderzoek.

Lees het hele artikel op de website van De Limburger

Politie jaagt op stropers: ‘Reeën en hazen hebben geen schijn van kans’
  • Delen:

Gerelateerd nieuws