05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Polen wil duizend beroepsjagers tegen wilde zwijnen – Nieuwe Oogst

Ter bestrijding van de Afrikaanse varkenspest wil de Poolse staatssecretaris van Landbouw, Lech Kolakowski, duizend professionele jagers in dienst nemen voor de jacht op wilde zwijnen. De verspreiding van besmettelijke dierziekte heeft ertoe geleid dat veel kleine Poolse varkenshouders de afgelopen zeven jaar hun activiteiten hebben opgegeven.

Deze duizend jagers krijgen meer vrijheden dan de Poolse jagersvereniging. Ze mogen bijvoorbeeld vanuit auto’s op zwijnen schieten en mogen kadavers na het afnemen van bloedmonsters meteen begraven, in plaats van ze in te leveren bij gecertificeerde laboratoria. De Poolse jagersvereniging wijst de plannen echter van de hand. Zij stelt ook dat de verspreiding van de Afrikaanse varkenspest niet zozeer door rondtrekkende wilde zwijnen komt, maar door boeren en inwoners van het platteland die door hun gebrek aan bioveiligheid het virus zelf hun boerderijen binnenslepen.

Lees het hele artikel op de website van Nieuwe Oogst

Polen wil duizend beroepsjagers tegen wilde zwijnen
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws