06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: iStock

Poes in de mand-campagne: veel aandacht, toch veel manden leeg – Nieuwe Oogst

De campagne ‘Kuikens in het land, poes in de mand’ heeft succesvol aandacht getrokken op sociale media. Toch lopen er op het land nog steeds te veel katten. 

Uit onderzoek blijkt dat katten een grote rol spelen in de predatie van weidevogelkuikens. Katten leggen veel kilometers af door weilanden waarbij ze ook op jonge kuikens jagen. De agrarische natuurvereniging Noardlike Fryske Wâlden en de Bond Friese Vogelwachten startten daarom samen de campagne ‘Kuikens in het land, poes in de mand’. Het bereik via sociale media was enorm. Het meten van gedragsverandering is lastiger. In het veld is niet aangetoond dat er duidelijk minder katten in de nachtelijke uren de hort op waren. Daarom gaan de organisaties in 2021 en 2022 door met deze bewustwordingscampagne.

Lees het hele bericht op de website van Nieuwe Oogst

Poes in de mand-campagne: veel aandacht, toch veel manden leeg
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws