05:53
21:37
Nachtmodus

Overijssel breidt jacht uit om varkenspest te voorkomen – NOS

De provincie Overijssel neemt extra maatregelen om te voorkomen dat varkenshouders te maken krijgen met de Afrikaanse varkenspest, dat meldt de NOS op 19 oktober. Jagers krijgen toestemming om niet alleen overdag maar ook ‘s nachts op wilde zwijnen te jagen. Ze mogen nachtkijkers gebruiken.

De Afrikaanse varkenspest, een voor varkens zeer besmettelijke ziekte, heerst vooral in Oost-Europese landen, zoals Roemenië. Sinds kort is de ziekte ook dichterbij geconstateerd, bijvoorbeeld in België.

Vrijwel altijd wordt Afrikaanse varkenspest overgebracht door wilde zwijnen. Een varkensboer die de ziekte bij zijn dieren constateert, rest niets anders dan het bedrijf ruimen. Voor mensen levert de ziekte geen gevaar op.

(…)

Lees het hele bericht op de website van NOS

www.nos.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items