05:33
21:38
Nachtmodus

NieuwLicht op de jacht – EO

Op zondag 4 november besteedde de EO een volledige uitzending van NieuwLicht aan de beheerjacht in Nederland. Onder de vraag of afschot nodig is, probeert journalist Tijs van den Brink zich een beeld te vormen. Hij praat met Faunabescherming, Animal Rights, de Jagersvereniging en hij ging mee met een jager.

In de aanloop naar dit programma richtte de redactie een besloten Facebookgroep op waar zij diverse mensen – deels vertegenwoordigers van bovengenoemde organisaties – met elkaar in gesprek liet gaan. Ook organiseerde zij een café waar mensen elkaar konden ontmoeten. Daar werd helaas nagenoeg alleen door de jagers gebruik van gemaakt. Ondanks de soms verhitte gesprekken in de Facebookgroep verschenen de mensen die protesteren tegen de jacht niet bij deze live ontmoeting.

Bekijk de hele uitzending

NieuwLicht op de jacht - EO
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws