05:33
21:38
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Nedersaksen wil drie wolven afschieten – Boerderij

De Duitse deelstaat Nedersaksen geeft ontheffingen voor het afschot van drie wolven in de regio Uelzen. De reden hiervan is omdat de wolven meerdere malen landbouwhuisdieren hebben aangevallen. 

DNA-onderzoek wijst uit dat het specifiek gaat om de wolven met codes GW1027m (mannelijk), GW2424f (vrouwelijk) en GW965f (vrouwelijk). Door een recente wetswijziging zijn de jagers beschermd voor het geval dat ze een andere wolf schieten. Het voorbestaan van de wolven komt door het afschot niet in het gedrang volgens milieuminister Olaf Lies.

De extensieve weidegang is niet weg te denken uit het Nedersaksische cultuurlandschap, volgens minister Lies. “Schapen onderhouden natuurgebieden en dijken en dat moet zo blijven. De schaapherders hebben de laatste jaren veel moeite gedaan om hun kuddes te beschermen. Dat moeten wij als staat ondersteunen. Wij mogen hun niet in de steek laten.”

Lees het hele bericht op de website van de Boerderij

Nedersaksen wil drie wolven afschieten
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items