05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Moeten katten buiten verplicht aan de lijn? – Nieuwsuur

Moeten katten buiten verplicht aan de lijn? In een aflevering van Nieuwsuur werd dit vraagstuk besproken. Katten doden namelijk jaarlijks naar schatting tientallen miljoenen vogels. Een groot deel van deze vogels zijn wettelijk beschermd. Hoewel ruim miljoen huis- en zwerfkatten elke dag op jacht gaan grijpt de politiek niet in.

Biologen en juristen pleiten voor een proefproces om zo af te dwingen dat de kat voortaan alleen nog aangelijnd naar buiten mag. De drie miljoen zwerf- en huiskatten doden jaarlijks naar schatting tussen de 17 en 200 miljoen vogels. Waaronder zeer zeldzame vogels. Stichting Zwerfkatten Nederland gaat regelmatig op pad om de zwerfkatten te vangen en te castreren. Vervolgens worden ze weer teruggezet. Onderzoeker en jurist Arie Trouwborst concludeerde vorig jaar al dat de kat een ecologische ramp aanricht en dat blijkt dus wettelijk verboden. ‘Volgens het Europees Nauurbeschermingsrecht mogen katten niet los lopen’, aldus Trouwborst.

Bekijk het item op NPO

Moeten katten buiten verplicht aan de lijn?
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items