05:22
21:58
Nachtmodus

Mmm, een lekker kroketje van wild zwijn of ree – Noordhollands Dagblad

Kroket bereid van wild zwijn of ree? “Dit is scharrelvlees van het beste soort”, weet jager Jan Karman al bij de eerste hap. Steeds meer consumenten ontdekken de wildkroket als pure snack die ‘geoogst’ is in de vrije natuur.

“Verser en smaakvoller dan dit kun je ze niet krijgen”, zweert ook Miranda van Dijk proefondervindelijk. Zij vertegenwoordigd de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging die de lekkernij landelijk op de kaart heeft gezet. Met als doel een breder publiek aan het wild te krijgen. “Want in tegenstelling tot andere landen zoals bijvoorbeeld Frankrijk eten wij niet zo gek veel wild. Bij uitzondering rond de kersttijd. Maar die heeft vanwege corona nu ook met beperkingen te maken. Met de zojuist gelanceerde campagne ‘Daar jagen wij voor’ wil de Jagersvereniging aandacht vragen voor de vele wildaanrijdingen in dit donkere jaargetijde waarbij zowel kleinwild als grofwild het slachtoffer is. Van Dijk: “Bij het voorkomen van aanrijdingen spelen ook jagers een belangrijke rol. Ze

Lees het hele artikel op de website van het Noordhollands Dagblad

Mmm, een lekker kroketje van wild zwijn of ree
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws