05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Minister ziet geen aanleiding voor jachtverbod op Veluwe – de Stentor

Volgens het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit is er op dit moment geen enkele aanleiding om de jacht op zwijnen stil te leggen.

De Faunabescherming en de Partij van de Dieren verzoeken een jachtverbod omdat de dieren door de aanhoudende droogte ernstig verzwakt zouden zijn. De ministerie vindt het vooralsnog niet nodig de provincie Gelderland, die er over gaat, te adviseren een jachtverbod in te stellen. “De zwijnen zijn nog niet dusdanig verzwakt dat niet meer op ze gejaagd kan worden. Maar we houden de situatie in de gaten.”

Het standpunt van het ministerie komt overeen met dat van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging. Volgens de jagers zijn er juist veel zwijnen op de Veluwe, is er inderdaad weinig voedsel en is dat juist een reden om op de dieren te blijven jagen. “Daarmee worden direct de condities voor de overblijvende dieren beter.”

 

Lees het hele artikel op destentor.nl

www.destentor.nl
  • Delen:

Meer informatie