05:33
21:38
Nachtmodus
Foto: Robert Jan Asselbergs

Minder ganzen voor beter evenwicht in druk Zuid-Holland – Groot Hellevoet

De grauwe gans verblijft jaarrond in Zuid-Holland en de populatie blijft groeien. Daarom wordt ook de komende jaren ingezet op vermindering van het aantal ganzen. Naast de grauwe gans betreft dit ook de brandgans, kolgans, Canadese gans en de nijlgans.

De omvang van de populatie veroorzaakt flinke schade aan landbouwgewassen: vorig jaar ter waarde van zo’n €1,4 miljoen. Ook veroorzaken de ganzen schade aan natuur, verstoren ze leefgebied van andere soorten en verslechteren de uitwerpselen de waterkwaliteit. Stichting Faunabeheereenheid Zuid-Holland (FBE) heeft daarom een plan opgesteld voor een betere balans tussen de populatie ganzen en andere belangen in de provincie. Het college heeft ingestemd met het plan van de Faunabeheereenheid Zuid-Holland om dit aan te pakken.

Lees het hele artikel op de website van Groot Hellevoet

Minder ganzen voor beter evenwicht in druk Zuid-Holland
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws