05:22
21:58
Nachtmodus

Met lege handen tegen ratten – De Telegraaf

Ratten- en muizengif wordt verboden, want dat is goed voor de roofvogels. De onbeschermde steden en stallen gaan daarentegen de nadelen van het verbod ondervinden. De overheid sluit haar ogen voor de risico’s van de toch al groeien muizen- en rattenplaag, waarschuwt Kennis- en Adviescentrum Dierplagen.

Momenteel zijn er te weinig alternatieven voor het gif. Rattenjager Wil Peperkamp gaat elke avond op pad om de stallen en terreinen van agrariërs ongediertevrij te maken. Over de afgelopen drie jaar heeft hij ruim dertienduizend ratten geschoten. Dat schetst hoe groot het rattenprobleem is. Waar menig mens met de handen in het haar zit over oprukkend ongedierte, wijst het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden in een andere richten. Er komt namelijk, op Europees aanwijzen, een nieuwe aanscherping voor het gebruik van muizen- en rattengif. Vanaf 2023 mag niemand zelf gifkorrels inzetten. Gifkorrels vormen namelijk een probleem voor de roofvogels. Zodra klemmen en vallen niet meer werken mag alleen een professionele bestrijden nog gif gebruiken.

(…)

Klik hier onder voor de volledige weergave van dit artikel van De Telegraaf. 

Lees het hele bericht op de website van De Telegraaf

Met lege handen tegen ratten
  • Delen:

Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items