05:23
21:58
Nachtmodus
Foto: Jan van der Greef

Medialogica: over de strijd om het imago van de wolf – VPRO

De wolf is terug in Nederland, anderhalve eeuw nadat hij verdreven is. Door tegenstrijdige belangen, misinformatie en beeldvorming in de media is het klimaat rondom de beschermde wolf zo verhard dat hij niet overal meer veilig is. Van de eerste doodgevonden wolf in 2013 in Luttelgeest tot aan de laatste doodgevonden wolf bij Stroe: Argos Medialogica volgt hun spoor en laat zien hoe berichtgeving ons beeld heeft gevormd.

Willem Schimmelpenninck van der Oije, directeur van de KNJV: “Ons belang is dat er een breed gedragen maatschappelijk standpunt komt over hoe we met de wolf in Nederland omgaan. Of het linksom is of rechtsom, dat maakt voor de jagers niet uit. Áls dat er maar komt, want zoals het nu gaat gaat het niet goed”.

Bekijk de hele aflevering op vpro.nl

In het Spoor van de Wolf
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws