06:29
20:45
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Maatregelen in Alblasserwaard om aanrijdingen met reeën te voorkomen – Provincie Zuid-Holland

Langs diverse provinciale wegen in de Alblasserwaard zijn waarschuwingsborden geplaatst en worden de bermen breder gemaaid om aanrijdingen met reeën te voorkomen. De provincie deed dit op advies van de Wildbeheereenheden in het gebied, die signaleerden dat het aantal aanrijdingen flink toeneemt. Extra maatregelen worden nog onderzocht.

Het gaat goed met de reeën in de Alblasserwaard, maar dit heeft ook een keerzijde. Zo heeft de toename van het aantal reeën gevolgen voor de verkeersveiligheid. Waar in 2018-2019 in het gebied nog 9 aanrijdingen werden geregistreerd, is dat aantal in 2020-2021 gestegen naar 33. Met name in het voorjaar (mei/juni) en in augustus verplaatsen de jonge mannetjes zich naar nieuwe territoria en ze steken dan in de schemer de wegen over. Dan is er nog relatief veel verkeer op de weg, met alle gevolgen van dien. De Wildbeheereenheden (WBE) Alblasserwaard West en Oost hebben daarom de wegbeheerders benaderd om gezamenlijk te bekijken hoe aanrijdingen met reeën zoveel mogelijk beperkt kunnen worden.

Lees het hele bericht op de website van Provincie Zuid-Holland

Maatregelen in Alblasserwaard om aanrijdingen met reeën te voorkomen
  • Delen:

Gerelateerd nieuws