07:20
18:20
Nachtmodus

Löss – Joël Lokaal

Voor zijn programma Joël Lokaal trok Joël Broekaert trok dit jaar een streep door Nederland. Onderweg van Noord-Nederland naar Zuid-Limburg komt hij over de vijf bodemsoorten die ons land rijk is: zeeklei, veen, rivierklei, zand en löss. In elke aflevering onderzoekt hij hoe de bodem, het ‘terroir’, van invloed is op wat er leeft en groeit. In de aflevering ‘Löss’ gaat hij met jagers fretteren en eet hij ‘Knien in ut zoer’. 

Wil Demandt slacht het konijn en bereidt ‘Knien in ut zoer’ – item over fretteren, slachten en bereiden van het gerecht start op 27.20 minuten

De jagers geven Joël tekst en uitleg over de konijnen in de boomgaard en over de jachtmethode. Daarna worden de buideltjes geplaatst en wordt de fret losgelaten. Als het konijn gevangen is, slacht chef-kok Wil Demandt het konijn op televisie en kookt daarna ‘Knien in ut zoer’: het typische Limburgse gerecht.

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws