05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Erik van Til

Kruidenrijk grasland redt weidevogel – Reformatorisch Dagblad

Om de achteruitgang van grutto, kievit, scholekster en andere weidevogels te stoppen, heeft de provincie Zuid-Holland een actieplan opgesteld. Er moet meer vochtig, kruidenrijk grasland komen en er moet wat worden gedaan tegen eier- en kuikenrovers. 

In de Alblasserwaard blijft de weidevogelstand gelijk.  Toch blijkt predatie een lastig probleem te zijn in Zuid-Holland.  Nesten worden leeggeroofd door vossen, bunzings, kraaien, en verwilderde katten. Een kruidenrijk grasland biedt een oplossing voor een betere leefomgeving voor de weidevogels.  En het bestrijden van predatoren? Jagen is volgens een melkveehouder uit Giessendam de enige werkende optie.

(…)

Klik hier onder voor de volledige weergave van dit artikel van het Reformatorisch Dagblad. 

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws