05:50
21:39
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Klimaat is wild zwijn goed gezind – Reformatorisch Dagblad

Het aantal wilde zwijnen op de Veluwe is de laatste jaren enorm toegenomen. De omstandigheden op de Veluwe zijn zo gunstig dat er duizenden wilde zwijnen geschoten moeten worden om schade en gevaarlijke situaties te voorkomen. Momenteel leven er ruim 6000 wilde zwijnen op de Veluwe. Voor 1 september moeten de aantallen gereduceerd zijn. Na die tijd vallen de eerste beukennootjes en verdwijnen de dieren de bossen in, waar- door het voor jagers lastiger wordt om ze te vinden en te schieten.

Door de milde winters van de afgelopen jaren is de hoeveelheid beschikbare mast voor de zwijnen erg groot. Er is, kortom, voor de wilde varkens meer dan genoeg voedsel. Doordat de dieren zich in hoog tempo voortplanten –een jonge zeug kan al werpen in het jaar dat ze geboren is– kan de aanwas razendsnel gaan.

(…)

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items