06:25
20:48
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

‘Kat grijpt jaarlijks miljoenen beschermde vogels en moet voortaan aangelijnd’ – NOS

De rechter moet duidelijk maken dat katten niet meer buiten los mogen lopen. Hierdoor worden zeldzame vogels beschermd tegen de jagende dieren. Dat vinden ecoloog Chris Smit en jurist Arie Trouwborst. Zij pleiten voor een proefproces tegen huiskatten en hun eigenaren.

“Waarom moet de hond wel aangelijnd zijn en de kat niet? De kat is veel gevaarlijker voor beschermde vogels en reptielen”, zegt Smit. Ecoloog Smit heeft uitgerekend dat bij de laagste inschatting er 32 vogels per minuut worden gedood door katten. De Tweede Kamer en minister Carola Schouten van Natuur willen geen ‘straatverbod’ voor katten. De politiek wil haar handen er overduidelijk niet aan branden, zegt Trouwborst. Trouwborst en Smit geven het proefproces tegen de huiskatten en hun eigenaren een grote kans van slagen.

Lees het hele bericht op de NOS

'Kat grijpt jaarlijks miljoenen beschermde vogels en moet voortaan aangelijnd'
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws