07:38
18:05
Nachtmodus

Jagers willen geen jachtverbod op eend als oorzaak afname onbekend is – RTV Drenthe

Vergeleken met het jaar 2000 is de populatie wilde eenden in Nederland met twintig procent gedaald. Natuurmonumenten roept de staatssecretaris op om voorlopig de jacht op wilde eenden stil te leggen, maar de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging is het daar niet mee eens.

Bjorn van der Veen van de Jagersvereniging vindt het voorbarig van Natuurmonumenten om de jacht op de wilde eend voorlopig op te schorten, zonder dat het duidelijk is waarom de eendenpopulatie afneemt. Ook Natuurmonumenten erkent dat de jacht niet de oorzaak van de afname hoeft te zijn, maar wil de jacht voorlopig toch graag “on hold zetten”, aldus André Donker van Natuurmonumenten.

Relatief veel eenden
“Als ik in Drenthe kijk, dan zie ik juist dat er relatief veel eenden zijn”, vertelt jager Van der Veen. Hij legt ook uit dat jagers pas eenden mogen schieten als de populatie een bepaalde omvang heeft.

Natuurmonumenten wil graag samen met de Jagersvereniging onderzoeken waarom het niet goed gaat.

Lees verder op RTV Drenthe

RTVdrenthe.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items