06:37
20:38
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Jagers verbijsterd over schietverbod Gelderland: ‘Groot probleem voor agrariërs en grondbezitters’ – De Stentor

Jagers zijn verrast door het oordeel van de rechtbank Gelderland om de jacht op zes diersoorten in Gelderland vanaf nu te verbieden. Dat meldt de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging.

,,Ten eerste is het een groot probleem voor agrariërs, grondbezitters en grondeigenaren, want uiteindelijk kunnen zij de schade niet meer voorkomen, doordat jagers de schadeveroorzakende soorten niet meer mogen schieten. Hierdoor kunnen hun oogsten mislopen. Kraaien en kauwen kunnen het graan kapot pikken, of schade veroorzaken bij fruitsoorten. Ganzen kunnen grasland onder poepen, vertrappen en opeten’’, aldus Julia de Vries, woordvoerster van de Jagersvereniging.

Lees het hele bericht op de website van De Stentor

Jagers verbijsterd over schietverbod Gelderland: ‘Groot probleem voor agrariërs en grondbezitters’
  • Delen:

Gerelateerde items