05:22
21:58
Nachtmodus

Jagers op Veluwe schieten te weinig zwijnen af: zorgt mislukt plan voor nieuwe overlastgolf? – De Stentor

Op 14 juli verscheen in De Stentor een bericht over de hoge aantallen wilde zwijnen op de Veluwe. Waar de doelstand 1.100 zwijnen bedraagt, leverde een globale telling het aantal van 2.400 op. En dan moet de geboortegolf van de biggen nog komen. Oorzaak: door corona nam de vraag naar vlees van wild zwijn in de horeca af, waardoor jagers geen afzet hadden.

Omdat vorig jaar de schade door wilde zwijnen zo toe was genomen, kregen jagers dit jaar toestemming om meer wilde zwijnen te schieten. Dit doel werd niet gehaald. Doordat deze doelstelling niet gehaald is vreest men voor het komende jaar opnieuw voor veel schade aan gewassen en overlast langs wegen en in dorpen.

Lees het hele bericht op Stentor.nl

Jagers op Veluwe schieten te weinig zwijnen af: zorgt mislukt plan voor nieuwe overlastgolf?
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws