05:22
21:57
Nachtmodus
Foto: Jacintha Dekker

Jager Simone (37) schiet ganzen die eindigen in winnende rookworst: ‘Wat je doodt, moet je opeten’ – AD

De vele ganzen in de Krimpenerwaard zorgen voor veel schade en overlast bij de boeren. Jager Simone van Risp weet wel raad met het overschot. Simone maakt van haar geschoten ganzen rookworst. En deze ganzenrookworst heeft nu zelfs een prijs gewonnen bij een vakwedstrijd in Arnhem. 

Simone is al van jongs af aan bezig met het wildbeheer in de omgeving van Berkenwoude. Dit beheer bestaat naast het jagen ook uit faunatellingen, het plaatsen van broedkorven en het beheren van bosjes in de polder. Simone verkoopt de geschoten ganzenrookworst samen met haar man Bram van Risp via hun webwinkel Het Wildhuys. ,,Dit jaar heb ik vijftienhonderd ganzen verwerkt. Je kunt vlees dat je geschoten hebt, beter in de voedselketen brengen.” aldus Simone.

Lees het hele bericht op de website van het AD

Jager Simone (37) schiet ganzen die eindigen in winnende rookworst: ‘Wat je doodt, moet je opeten’
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws