05:22
21:57
Nachtmodus

Jager neemt in de polder woerden op de korrel om vrouwtjes te sparen – AD

Jagers schieten voornamelijk woerden om vrouwtjes te sparen. ,,We schieten juist de mannetjeseenden”, zegt jager Rob de Graag. ,,Want twee derde van de wilde eenden zijn mannetjes. Die verhouding klopt niet. ”

Jagers proberen door het overschot aan woerden te schieten een betere balans in de populatie te brengen. De jacht is geen sturende factor van de afname van het aantal wilde eenden. Volgens De Graag zijn het tekort aan voedsel en predatie van de kuikens de hoofdredenen voor de afname. Er zijn niet alleen minder wilde eenden, er zijn ook minder soorten eenden. ,,Vroeger had je hier de taling,  slobeend en de kuifeend. Die worden niet bejaagd, maar in aantal zijn die soorten echt gedecimeerd”, aldus De Graag.

Lees het hele bericht op de website van het AD

Jager neemt in de polder woerden op de korrel om vrouwtjes te sparen
  • Delen:

Gerelateerde items