06:37
20:38
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

“Jagen kun je alleen als je van de natuur houdt” – RD

Voor William van Kralingen uit Lienden is jagen niet zomaar een hobby, het is een levensstijl. Schieten is er maar een klein onderdeel van. Dieren tellen, de natuur observeren, overleggen met boeren over ganzen op de akkers: het werk van de jagers is veelzijdig.

Om te jagen moet je volgens van Kralingen ook echt een natuurliefhebber zijn. “Anders ga je niet om 4.00 uur naar buiten.” De jager vindt het buitenleven geweldig. “Zonsopgangen, reekalfjes, wilde zwijnen: de schepping is zo mooi.”

Dierenliefde is een veelgehoorde motivatie achter weidelijk jagen. Voor van Kralingen, als Christelijke jager komt daar nog bij dat dat hij zich als rentmeester verantwoordelijk voelt. “Het is mooi om actief voor de schepping te zorgen.”

  • Delen: