06:25
20:48
Nachtmodus

Jagen voor het kerstdiner: ‘Het is niet alleen maar schieten’ – RTV Drenthe

Lennart van Rees en Rikus Schepers jagen beiden in Drenthe. RTV Drenthe gaat vlak voor de kerst met beide jagers op stap. Zij willen proberen of zij nog een dier kunnen schieten om op te eten met kerst. Tijdens de jacht vertellen beide mannen over hun inspanningen voor de natuur.

Schepers laat zijn jachtgebied zien, een stukje land achter een boerderij. Hij benadrukt dat jagen niet alleen maar het schieten van dieren is. Zo heeft hij samen met de boer een wildakker ingezaaid. ‘Dit is een akker die is aangelegd om de wildstand te verbeteren”, legt Schepers uit. “Er worden hier zonnebloemen en andere plantjes aangelegd ter bevordering van het wild.’ En als het goed is voor het wild is het ook goed voor andere dieren.

Van Rees legt uit dat – door bijvoorbeeld vossen te bejagen – andere soorten meer kans krijgen om hun jongen groot te brengen. Dat draagt bij aan een rijkere natuur.

Lees het artikel en bekijk het filmpje op RTV Drenthe

Jagen voor het kerstdiner
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws