05:39
21:31
Nachtmodus
Foto: Frans van Dijk

Jaarlijkse piek in aanrijdingen door hitsige reeën: ‘Maar minder dierenleed’ – RTV Drenthe

Van eind juli tot half augustus is het bronsttijd voor reeën. Voorafgaande de paring gaat de reebok op jacht achter de reegeit aan.  Zoals elk jaar is dit dan ook de periode dat er veel aanrijdingen met reewild plaatsvinden. 

Jaarlijks worden er rond de 600 meldingen gemaakt van aanrijdingen met reewild. Volgens de Faunabeheereenheid Drenthe is er dit jaar wel minder dierenleed. Dat komt door de nieuwe valwildregeling. De valwildregeling houdt in dat er een centraal nummer is ingesteld om aanrijdingen te melden. Direct na de aanrijding komt een valwildvrijwilliger (jager met jachtakte) naar de locatie om de ree te zoeken. Die bekijkt of de ree uit zijn lijden moet worden verlost of zal herstellen.

Jaarlijkse piek in aanrijdingen door hitsige reeën: 'Maar minder dierenleed

Lees het hele bericht op de website van RTV Drenthe
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws