05:53
21:37
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

In Australië zijn katten een grote bedreiging voor de biodiversiteit – NRC

In de Australische hoofdstad Canberra mogen huiskatten niet meer vrij rond lopen in de natuur. De dieren vormen namelijk een groot gevaar voor de biodiversiteit. Jaarlijks doden 2,7 miljoen huiskatten en drie tot zes miljoen verwilderde katten in Australië meer dan een miljard zoogdieren, 399 miljoen vogels, 609 miljoen reptielen en 92 miljoen kikkers.

De unieke flora en fauna van Australië hebben zich gedurende miljoenen jaren geïsoleerd van de rest van de wereld ontwikkeld. Met de komst van Europeanen ruim 230 jaar geleden werd dat verstoord. Katten werden in 1788 in Australië geïntroduceerd. Binnen zeventig jaar hadden ze zich over het hele land verspreid, en sindsdien droegen ze bij aan het uitsterven van zeker 25 inheemse diersoorten.

Lees het hele bericht op de website van het NRC

In Australië zijn katten een grote bedreiging voor de biodiversiteit
  • Delen:

Gerelateerd nieuws