05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Gelderse ganzenjacht stagneert door afzetprobleem – Nieuwe Oogst

De Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging is op zoek naar afzetkanalen voor de 30.000 geschoten ganzen (per jaar) in Gelderland. ‘Jagers willen liever niet schieten als de ganzen vervolgens de kliko in moeten’, zegt regiomanager Ger van Hout van de jagersvereniging.

In Gelderland worden er ganzen geschoten om te kunnen voldoen aan het faunabeheerplan. Er wordt gestreefd om de ganzenstand van 2005 terug te krijgen. Het probleem is dat jagers de geschoten ganzen niet meer kwijt kunnen.

Daarom is een grote vleesverwerker uit Gorinchem benaderd om 16.000 ganzen per jaar te verwerken. De vleesverwerker wilt hier aan meewerken, mits er een centraal verzamelpunt is. Van Hout: ‘Het idee is dat ergens in het gebied rond Tiel en Geldermalsen een koelcontainer komt waar jagers de geschoten ganzen heenbrengen. Deze worden dan eens per week opgehaald.’ Op die manier wordt het voor jagers makkelijker om de grote aantallen te schieten die nodig zijn.

Lees het hele bericht op de website van Nieuwe Oogst

Gelderse ganzenjacht stagneert door afzetprobleem
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws