05:39
21:31
Nachtmodus

Geef akker- en weidevogels rust, lijn uw hond aan

De Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen (ANOG) vraagt deze week in de pers om extra aandacht voor de akker- en weidevogels. Met de slogan “Geef akkervogels rust, aanlijnen een must”, roepen ze hondeigenaren op hun hond aan de lijn te houden, met name in landelijk gebied.

Akker- en weidevogels in het nauw

Het broedseizoen (dat loopt van april tot juli) is begonnen en de akker- en weidevogels staan er zoals we weten niet goed voor. Onder andere de veldleeuwerik, kwartel en de geelgors brengen hun jongen groot in het agrarisch gebied. Deze vogels broeden op de grond en hun jongen zijn in de eerste weken extra kwetsbaar. Niet alleen het jagen op de vogels, maar de aanwezigheid alleen al van honden, kan de vogels afschrikken. Hierdoor zouden de vogels hun leefgebied kunnen verliezen en de populatie verder afnemen, aldus de ANOG.

Lees hier meer over het actieplan

ANOG
  • Delen:

Gerelateerd nieuws