05:33
21:38
Nachtmodus

Gedeeltelijk jachtverbod vogelgriep zorgt voor dilemma WBE Zaanstreek en omgeving

Verkeersveiligheid staat haaks op hulp boeren

Regelgeving en ethische dilemma’s spelen de WBE Zaanstreek en omgeving parten. Enerzijds willen de jagers de boeren helpen waar het maar kan, anderzijds voelen zij zich belemmerd door de opgelegde restricties van uit de overheid. De overheid heeft door de vele uitbraken van de vogelgriep jachtrestricties geplaatst op 10 km rondom de getroffen bedrijven. In de regio Zaanstad ligt het nog wat ingewikkelder omdat het gebied binnen de Schipholzone valt. In het belang van vliegveiligheid is de jacht daar wel toegestaan.

Michiel Schulte, voormalig bestuurslid WBE Zaanstreek, zegt “Het is op zich ook wel gek. Om verspreiding van de vogelgriep te voorkomen mag je niet jagen en watervogels niet verstoren. Maar ondertussen worden er wel sloten geschoond van riet, wordt lang de waterkant geheid en in het kader van verkeersveiligheid van Schiphol mag je wel op een gans jagen. Als je een gans hebt geschoten, mag je deze wel uit het veld halen, maar overal langs de weg zie je borden met vervoersverbod voor pluimvee. Dat zorgt voor verwarring onder de jagers.

(…)

Lees het hele bericht op de website van Noord-Hollands Dagblad

noordhollandsdagblad.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws