05:50
21:39
Nachtmodus
Foto: Paul Dirksen

Gans anders (vreemde vogels door een andere bril bekeken) – Voedingcentrum

Ganzen geven overlast bij luchthavens en op akkers. Zelfs bij mij voor in de sloot duiken er steeds meer vreemde vogels, zoals nijlganzen, op. Daarom is besloten om als noodmaatregel in vijf jaar zo’n 380.000 ganzen af te schieten. Zonde als ze zo de destructie ingaan. Voor veel dierenvrienden rijst dan ook de vraag: kunnen we deze overlast niet voorkomen?

(Tekst: Dr. Ir. Corné van Dooren, expert Duurzaam Eten bij het Voedingcentrum)

Nu las ik in het nieuws dat vrijwel alle geschoten ganzen tegenwoordig een weg naar het menu vinden. Zo’n 30 restaurants hebben deze ganzen op de kaart staan. Het schijnt wel lekker te zijn. Het voordeel is: je hoeft deze beesten niet op te fokken, in te kleine hokken te houden of over lange afstand te transporteren. Qua dierenwelzijn zit het wel goed. En ook nog lokaal.

(…)

Dieren die een plaag vormen kunnen een prima aanvulling op ons voedingspatroon zijn. Een win-win situatie. En de restaurants kunnen weer eens wat gans anders van eigen bodem op het menu zetten.

Lees de hele column gratis op de website van het Voedingcentrum

www.voedingscentrum.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items