06:29
20:45
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Fruittelers kunnen aanplant onvoldoende beschermen tegen hazen – Nieuwe Oogst

Voor fruittelers in Utrecht, Limburg en Groningen blijft het onmogelijk hun aanplant voldoende te beschermen tegen hazen. In een kort geding oordeelde de voorzieningenrechter dat het besluit om de jacht op de haas in die drie provincies te sluiten blijft bestaan.

‘Een teleurstellend besluit’, meldt de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) op haar website. Volgens voorzitter Marc André de la Porte van de NFO-kring Midden-Nederland kan het niet-bejagen van hazen voor fruittelers veel schade opleveren. Dat geldt vooral voor jonge aanplanten.

Voorzitter Eric Huids van de NFO-kring Limburg deelt de mening van De la Porte. Volgens hem brengt het besluit van de voorzieningenrechter voor diverse telers extra kosten en werk met zich mee. ‘Fruittelers die hun bomen ter voorkoming van vraatschade niet hebben voorzien van netten, moeten hierin misschien alsnog investeren.’ Hoe groot deze groep is en hoeveel impact het besluit heeft, vindt Huids lastig te zeggen.

Fruittelers kunnen aanplant onvoldoende beschermen tegen hazen

Lees het hele bericht op de website van Nieuwe Oogst
  • Delen:

Gerelateerd nieuws