06:29
20:45
Nachtmodus

Fruitteler Toine Janssen: ‘Als kraaien gaan vliegen, komen ze hier langs’ – Nieuwe Oogst

Provincie Gelderland vraagt de rechter om een voorlopige voorziening na het opschorten van de ontheffing op het bejagen van een aantal overlastgevende diersoorten. Rechtbank Gelderland schortte die ontheffing op. Fruitteler Toine Janssen houdt intussen zijn hart vast. ‘Als de kraaien gaan vliegen, komen ze hier langs.’

Janssen houdt dan ook zijn hart vast, vertelt hij, nu jagers van de rechter niet meer mogen schieten op kraaien en kauwen. Hij heeft verspreid over een aantal percelen zo’n 25 hectare fruit aan de bomen hangen. ‘Als ze gaan vliegen, komen ze hier langs. Ik heb jaarlijks al flinke mezenschade, voor 20.000 tot 30.000 euro, waarvan ik maar een deel krijg vergoed. Kraaien kunnen in groepen van soms wel honderd vogels in een paar uur tijd heel veel schade aanrichten.’

Jager Mark Jacobs van wildbeheereenheid (WBE) Wijchen en Waal kan er van meepraten. Hij denkt dat door het opschorten van de ontheffingen het aantal wildschades fors kan stijgen. ‘Ik hoor het uit alle hoeken, niet alleen van fruittelers. Ook veeboeren met mais kunnen schade oplopen als kraaien of duiven gaan eten van de rijpe maiskolven. En zelfs paardenhouders hebben er een probleem bij nu er niet meer mag worden gejaagd op konijnen. De holen in het weiland zijn een gevaar voor paardenbenen.’

Lees het hele bericht op de website van Nieuwe Oogst

Fruitteler Toine Janssen: 'Als kraaien gaan vliegen, komen ze hier langs'
  • Delen:

Gerelateerde items