05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Robert Jan Asselbergs

Drones, verrekijkers en afschot: faunabeheer telt reewild – RTL Nieuws

De populatie reeën in Nederland is sterk gegroeid afgelopen jaren. Door het grote aantal zijn er veel aanrijdingen. Aanrijdingen met reewild veroorzaken materiële en letselschade voor automobilisten en welzijnsschade voor het reewild (aangereden dieren die niet meteen dood zijn, moederloze nakomelingen na het doodrijden van zogende dieren).

Jagers moeten voor de veiligheid reeën schieten. Om te weten hoeveel, moeten ze eerst worden geteld. De Faunabeheereenheid van de provincie bepaalt op grond van het vastgestelde Faunabeheerplan hoeveel reeën er kunnen leven. En dus ook hoeveel er worden geschoten. RTL Nieuws ging op 17 maart mee met jagers om reeën te tellen. Daar werd onder andere gebruik gemaakt van drones. Op deze manier kunnen meer reeën gezien en geteld worden.

Bekijk hier het hele nieuwsbericht van RTL Nieuws

RTL Nieuws
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items