06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: Jan van der Greef

De bever krijgt ‘alle ruimte’ van de provincie, maar mag bij overstromingsgevaar worden gedood – Omroep West

De bever duikt in meerdere plaatsen in Zuid-Holland op. De provincie heeft een protocol laten maken waarin staat wat te doen wanneer de bever voor overlast zorgt. Volgens het protocol krijgt het dier alle ruimte, maar kan de bever bij overlast verjaagd, verwijderd of zelfs gedood worden. 

Volgens de provincie zijn niet alle gebieden geschikt voor de bever. Bevers maken grote en diepe gangenstelsels. Als ze dat in een dijk doen kan dat voor grote problemen zorgen zoals overstromingen. Daarom kan om veiligheidsredenen de bever op sommige plekken verjaagd, verwijderd of in het uiterste geval gedood worden. Dit is bijvoorbeeld mogelijk bij beverburchten in de buurt van waterkeringen of dijken. Zij moeten daarbij wel werken volgens het beverprotocol dat is afgestemd met de Zoogdiervereniging.

Lees het hele bericht op de website van Omroep West

De bever krijgt 'alle ruimte' van de provincie, maar mag bij overstromingsgevaar worden gedood
  • Delen:

Gerelateerd nieuws