05:22
21:57
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Aantal AVP-besmettingen in Europa zorgwekkend – Boerenbusiness

Het aantal besmette wilde zwijnen met Afrikaanse varkenspest in Europa ligt flink hoger dan vorig jaar. Dat blijkt uit de meest recente gegevens van het Europese meldingssysteem voor dierziekten.

In 2019 waren er in heel Europa in totaal 6407 besmettingen gedetecteerd. In het eerste kwartaal van 2020 zijn er al 4467 uitbraken bekend. Hiermee ligt het aantal besmettingen tot dusver al op bijna 70% van het totale aantal besmettingen van vorig jaar, terwijl deze aantallen slechts over 3 maanden zijn.

De toename is deels afkomstig van de aantal uitbraken van het virus onder wilde zwijnen in Roemenië, Hongarije, Bulgarije en Slowakije. Daar ligt het aantal uitbraken tijdens het eerste kwartaal in sommige delen al hoger dan het totaal van 2019. Ook onder gehouden varkens in verschillende landen nemen de besmettingen toe.

Lees het hele bericht op de website van Boerenbusiness

Aantal AVP-besmettingen in Europa zorgwekkend
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items