05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Astrid Kant

Weidevogelbeschermers zijn vossen beu: ‘Dit is dweilen met de kraan open’ – RTV Noord

Het gaat niet lukken om de grutto in Nederland te redden als de huidige regels voor de jacht op vossen worden gehandhaafd, zeggen weidevogelbeschermers. De vos zou in het voorjaar een groot deel van de eieren oppeuzelen. De roep om soepelere regels voor het bejagen van vossen vindt voorlopig geen gehoor.

‘Het is eigenlijk onbegonnen werk’, verzucht Bauke Brouwer, terwijl hij door een weiland van boer Tjaard Hofman bij Niezijl loopt. ‘We willen graag weidevogels beschermen, maar zolang er zoveel vossen zijn, gaat dat niet lukken.’

Lees het hele bericht op de website van RTV Noord

Weidevogelbeschermers zijn vossen beu: 'Dit is dweilen met de kraan open'
  • Delen:

Gerelateerd nieuws